All filters
This diamond ring has a cluster of diamonds encrusted geometrically at the center of it. The zigzag pattern is just eye-catchy and trendy at the same time. Wear this lovely diamond ring for an eventful night out with your favorite dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000640596 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹36,300 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,423 |
| Total Price | ₹83,157 |