All filters
Inspired by geometric forms, this diamond Noa bangle features five golden honeycombs, each set with sparkling diamonds. The design feels balanced and intentional, lending it a refined, modern character. Effortlessly versatile, it pairs just as seamlessly with smart casuals as it does with traditional ensembles like sarees.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000834607 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | EF-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹66,482(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,400 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹3,320 |
| Total Price | ₹1,13,954 |