All filters
Wrap your love from all the negativities and all the evil things of the world by giving this Wrapped In Love Diamond Ring to your love of life. This diamond ring is designed with a heart-shaped diamond embedded design that is surrounded by another heart-shaped design with small diamond chunks covering it. Grab it for your special day and be the absolute stunner.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000613374 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-VVS-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,780 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,367 |
| Total Price | ₹46,918 |