All filters
We have taken incredibility to the next level with these beautiful diamond drop earrings. The two tribal motifs are designed with utmost perfection. Feel free to pair these unusual diamond drop earrings crafted with 0.36 carat diamonds in 18K rose gold with your western attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000187492 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.06 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹56,010(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,948 |
| Making Charge | ₹10,106 |
| GST (3%) | ₹2,882 |
| Total Price | ₹98,946 |