All filters
The heart always needs wires to keep it in one place and make it beat. Likewise, this rose gold diamond pendant will play the same role for you. A pendant is full of love, kindness, and dignity. Makes your favorite pendant ever. Can be worn with any outfit any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000528006 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,640 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,009 |
| Total Price | ₹34,639 |