All filters
This sophisticated diamond pendant, set in 14K yellow gold, features 0.23 carat diamonds arranged in an ornate butterfly design. The intricate detailing and diamond accents enhance its finesse, making this pendant a captivating blend of elegance and craftsmanship.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000765271 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,240 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹1,126 |
| Total Price | ₹38,639 |