All filters
Jesus Christ is the virtual blessing hand that solves every problem, always there for us whenever we need it. To get inspired by this we have designed this gold diamond pendant with the image of Jesus Christ's wings. A piece of perfect jewelry goes with any outfit at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546194 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,006 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹1,090 |
| Total Price | ₹37,402 |