All filters
This graceful 0.23 carat diamond ring, crafted from 18K rose gold is the perfect addition to your collection. Designed to symbolize your wings of change, it exudes a sense of elegance and transformation. The delicate sparkle of the diamonds combined with the warmth of rose gold creates a pretty and refined piece, perfect for complementing any special ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772292 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,240 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,738 |
| Total Price | ₹59,664 |