All filters
Enchantress is like a gift in human life. The gold diamond pendant with birds cut that shows you the world with different eyes which brings you to the new world of positivity and the free world. A piece of perfect jewelry goes with any outfit at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546193 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,006 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,276 |
| Total Price | ₹43,789 |