All filters
If you believe that you are special because you are different just like a butterfly, add these 0.69 carat diamond hook earrings inspired by the same to your jewellery collection. The chic design is crafted in 14K rose gold for today's women who prefer a little bling.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000686638 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.69 carat
|
| Gold Value | ₹39,890(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹67,519 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹3,544 |
| Total Price | ₹1,21,661 |