All filters
Every person has a partner who always compliments them with dignity and love. We have designed a special rose gold crafted windy ring with the sparkle of diamonds that will look at you as well as make you grab the attention of it. As beautiful as lightweight to carry. Best ring to wear daily with your office wear, kurti, and denim.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000504121 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.74 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹30,330(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,171 |
| Making Charge | ₹5,801 |
| GST (3%) | ₹1,360 |
| Total Price | ₹46,662 |