All filters
Life has different twists and turns such as this charismatic diamond ring. The stylish winding pattern on it creates a very trendy look and the diamonds just add a great spark to the entire piece. A beautiful saree or salwar will complement your look with this diamond ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000586570 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,214 |
| Total Price | ₹41,668 |