All filters
Just like the Monstera plant can add a touch of nature to your abode without compromising the beauty of your interior design, this diamond necklace inspired from the same plant has three connected Monstera leaf motifs with some diamonds in the middle to add a touch of glamour to your everyday look. Pair it with your office wear and dazzle every day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGN-D000657504 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.17 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹44,638(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹10,299 |
| GST (3%) | ₹2,111 |
| Total Price | ₹72,476 |