All filters
Not only do children love to play with birds but some are just in love with birds whispering because it heels their minds and heart. This round-shaped diamond pendant with sparkling diamonds will let you flaunt your kids' happiness and make them joyful. This diamond pendant can be worn every time a kid wants to spread some sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171202 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹977 |
| Total Price | ₹33,530 |