All filters
This 0.32 carat diamond bracelet, featuring a delightful clover motif, is a truly charming piece. The delicate diamonds add a gentle gleam to the 14K yellow gold design, making it a perfect gift for someone special.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000799525 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.22 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹45,070(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,165 |
| Making Charge | ₹10,387 |
| GST (3%) | ₹2,479 |
| Total Price | ₹85,101 |