All filters
If you believe that what is meant to be will always find its way, this stunning diamond bracelet inspired by the wheels of destiny will leave you in awe. There is a myriad of diamonds beautifully encrusted in a circular pattern with a contemporary gold work in a dual pattern forming the hub of the wheel motif. Explore the beauty of destiny by pairing this diamond bracelet with a stunning gown or a trendy outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000652480 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.624 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹62,253(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,040 |
| Making Charge | ₹11,098 |
| GST (3%) | ₹2,412 |
| Total Price | ₹82,803 |