All filters
This auspicious diamond pendant encrusted with 0.1 carat diamond in 18K gold resembles a chariot wheel which is the essence of Rath Yatra festivals. Adorn it to highlight your devotional personality with a vivid touch.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000705614 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,539 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,095 |
| Total Price | ₹37,591 |