All filters
Trishul- a divine symbol and a powerful weapon to destroy the enemies. This gold ring with the artwork of Trishul gives you the strength and power to fight with the enemies and remove the bad vibes surrounded by you. You can wear this ring always which suits you with all outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000552482 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.49 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹16,493(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,855 |
| Making Charge | ₹5,107 |
| GST (3%) | ₹1,214 |
| Total Price | ₹41,669 |