All filters
A wavy pattern encrusted with 0.24 carat diamonds in rhodium polish and the twig motifs render this diamond ring in 14K rose gold a unique charm. Fetch compliments throughout the day by pairing this ring with your elegant outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000651464 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,083 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,725 |
| Total Price | ₹59,207 |