All filters
This 0.15 carat diamond ring crafted in 14K white gold with a wavy pattern will let you standout in a crowd. The spherical sapphires in seven shades of rainbow will render a touch of colour to your look and personality.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000705379 |
| Metal/Purity | 14K White Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Stone Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,935 |
| Stone Value | ₹3,722 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,343 |
| Total Price | ₹46,088 |