All filters
Women have always impressed their universe with their own beauty. This simple and beautiful 0.17 carat solitaire ring is here to personify your illusion with a wavy pattern.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000270646 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.89 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹31,990(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,341 |
| Making Charge | ₹6,085 |
| GST (3%) | ₹1,873 |
| Total Price | ₹64,289 |