All filters
A beautiful wavy design is implicated on this shiny diamond mangalsutra that will grace your necklace. The wavy design of the 14K gold pendant embedded with 0.09 carat diamonds has a luster of its own. Adorn it for any occasion and create a unique look. Please Note:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000621400 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 0.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹6,476(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,470 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹558 |
| Total Price | ₹19,129 |