All filters
Experience the ultimate blend of grace and style with this 0.29 carat diamond noa bangle crafted in 18K gold with an innovative design. Elevate any ensemble with this bangle, a stylish addition to the jewellery collection of a married woman.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000737484 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.04 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹77,926(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,595 |
| Making Charge | ₹13,590 |
| GST (3%) | ₹3,454 |
| Total Price | ₹1,18,565 |