All filters
Stop wasting your time to find the right piece of accessory for your lady love and buy her this glamorous diamond ring crafted in a fresh tone of rose gold. Its design is dominated by a wavy pattern with one in the middle studded with five sparkling diamonds. Complement your party wear with this appealing diamond ring every time you are in the mood to create a fashion statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642164 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,449 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,612 |
| Total Price | ₹55,321 |