All filters
Figure out how your subtle fingers create glittering wavelets with this ring. Like a tuneful melody, it enhances the grace of yours. Don't be surprised if the handshakes last a litter longer. May match an officewear or a partywear flawlessly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255222 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹15,276(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,761 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹955 |
| Total Price | ₹32,767 |