All filters
Combining the elegant curves of a leaf with a wavy twist, these 0.18 carat diamond studs are crafted in 14K gold to reflect your natural beauty and elegance. The simple design makes it a cherished accessory for various occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000683875 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,800 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹984 |
| Total Price | ₹33,774 |