All filters
When your life gets wavy, keep your heart smooth by filling it with love and by flaunting this glimmering diamond ring with a wavy charm and 0.42 carat sparkling diamonds. This highly polished and shiny ring in 18K gold looks loveable and perfect in every way.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000679370 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.38 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹15,276(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹56,786 |
| Making Charge | ₹4,775 |
| GST (3%) | ₹2,306 |
| Total Price | ₹79,143 |