All filters
Highlighting the appeal of Warli art, these 0.23 carat diamond long earrings are crafted in 18K gold to effortlessly complement your party attire. Garner a lot of compliments every time you don these stylish earrings and step out into your social circle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000686069 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | GH-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,780 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹2,730 |
| Total Price | ₹93,711 |