All filters
This 0.55 carat diamond noa bangle resembling a tribal couple, offers a perfect blend of traditional Indian artistry and contemporary design. Intricately designed by our artisans in 18K gold, this bangle exudes an air of sophisticated appeal.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000737483 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.55 carat
|
| Gold Value | ₹85,232(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹45,375 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹4,361 |
| Total Price | ₹1,49,720 |