All filters
Celebrate your child's passion for cars with this 0.08 carat kids diamond pendant crafted in 14K rose gold. The unique design has vibrant meenakari work that is sure to captivate young minds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000733219 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹813 |
| Total Price | ₹27,911 |