All filters
Even the simplest of jewellery has the power to make you feel unique, just like these stylish diamond studs encrusted with 0.28 carat diamonds in 18K gold. They are designed by connecting two abstract patterns and encrusting them with gleaming diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662416 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,520 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,665 |
| Total Price | ₹57,165 |