All filters
Let this elegant diamond ring designed with numerous eye motifs highlight your elegance. This masterpiece is perfectly crafted by our karigars to render it a royal glow. Its intricate design and details will help you gather praise from all every time you pair this diamond ring with your evening gown. Flaunt it on special events to make them more memorable.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000641276 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.61 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,913 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹2,628 |
| Total Price | ₹90,227 |