All filters
Since our eyes sparkle when our beauty does, this 0.11 carat diamond bracelet is designed with an eye motif in 18K gold. The randomly encrusted diamonds will make your eyes shine and your soul soar every time you flaunt this masterpiece on your wrist.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000688767 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,583 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,290 |
| Total Price | ₹44,280 |