All filters
Embrace spiritual elegance with this graceful pendant featuring the revered Vishnu Namam symbol. Accented with red and white enamel and finished with a brilliant-cut diamond at the base, it brings together devotion and refined style in one meaningful piece. The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000826054 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹3,321(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,360 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹325 |
| Total Price | ₹11,131 |