All filters
Elevate your look with the vintage sparkle of this diamond-encrusted, vine-inspired ring, shaped in a graceful bypass silhouette. Its delicate design balances mid-century influences with a clean, modern finish, creating a refined accent for everyday styling and special moments alike.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000860228 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹23,312(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,440 |
| Making Charge | ₹5,125 |
| GST (3%) | ₹1,197 |
| Total Price | ₹41,074 |