All filters
Channel the majestic beauty of Bishnupur with this 0.3 carat diamond ring from our Terracotta Collection. The unique design is crafted in 18K rose gold with a modern twist to exude a timeless and unique look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000753911 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.48 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹82,797(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,712 |
| Making Charge | ₹14,365 |
| GST (3%) | ₹3,597 |
| Total Price | ₹1,23,471 |