All filters
Life is a series of waves which you can embrace by choosing this macho men diamond ring. Crafted in 18K gold, the skillfully encrusted 0.18 carat diamonds make this men's ring look like a galaxy on its own.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000650272 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹41,399(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,333 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹1,968 |
| Total Price | ₹67,540 |