All filters
Break your monotonous mood with the luxury appeal and creativity of these 0.19 carat diamond hoop earrings crafted in 14K gold with black-toned ceramic work. The unconventional design offers the perfect blend of classic and contemporary fashion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000677446 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹34,191(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,577 |
| Ceramic | ₹880 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹1,829 |
| Total Price | ₹62,784 |