All filters
Modern and ideal for the minimalist, these diamond studs showcase a radiant solitaire nestled within a sculpted triangular frame. Style them with crisp silhouettes for an effortlessly contemporary touch.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTG-D000824141 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.5 g
|
| Diamond Quality | GHVS |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹12,951(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,820 |
| Making Charge | ₹5,138 |
| GST (3%) | ₹988 |
| Total Price | ₹33,897 |