All filters
Make a lasting impression with this elegant "N" pendant, decorated with radiant diamonds. Versatile and classic, it complements any outfit, whether Indian or Western. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000748638 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,040 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹553 |
| Total Price | ₹18,959 |