All filters
These 0.25 carat diamond studs crafted in 18K gold resemble an alluring flower with versatile petals. The simple yet glamorous design will not only complement your everyday attire but also make them an excellent gifting option.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000686917 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,499 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,926 |
| Total Price | ₹66,111 |