All filters
These 0.15 carat diamond studs have a bit unusual design, making them look very versatile. These remarkable diamond studs with an inner crafted design in 14K gold uphold the karigari of Senco Gold & Diamonds. They are perfect for parties.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144294 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,826 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,203 |
| Total Price | ₹41,276 |