All filters
Valentine is a very precious word and we have tried to capture its essence through the design of this diamond pendant. The reality of love is to stand together, live together and be together. Thank your partner for presenting this auspicious diamond pendant designed for the most special woman in your life.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144315 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹676 |
| Total Price | ₹23,177 |