All filters
The unparalleled glow of rose gold, yellow gold, and white gold has come together to give this diamond pendant the shape of a leaf. This sparkling diamond pendant is designed for those women who love to live their life with all colours and patterns.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144280 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹15,196(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,353 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹825 |
| Total Price | ₹28,298 |