All filters
Jaffri reflects heritage culture under the right limelight. This diamond pendant is a must-buy for a bunch of reasons - they have diamonds, they are light-weighted and many more! It is sure a playful backup for a lot of outfits.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144275 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹20,895(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,083 |
| Total Price | ₹37,154 |