All filters
Looking for earrings that you can flaunt as daily wear? Here is something innovative and classy about these 0.11 carat diamond studs we have brought for you. These square diamond studs in 14K gold will make your look perfect.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144318 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,125 |
| Total Price | ₹38,605 |