All filters
Want a beautiful piece of jewellery that will also become your dancing partner? Go with this spectacular diamond pendant to look gorgeous at every party you plan to attend.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144256 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,347(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹791 |
| Total Price | ₹27,139 |