All filters
A woman is born to flaunt not only her beauty but to verbalize her strength, ability, and dedication. These dazzling 0.17 carat diamond earrings with a spherical pattern in 14K gold are ideal for those who always desire to be a Beauty of the World.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144230 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹35,141(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹1,749 |
| Total Price | ₹60,044 |