All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹44,231You save - ₹5,779
Net artwork with a criss-cross pattern dignifies the Geometric shape of these 0.13 carat diamond danglers. The sparkly diamonds make an unconventional Naksha in 14K gold and will glorify your beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000144212 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹26,024(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,801 |
| Making Charge | ₹1,507 |
| GST (3%) | ₹1,120 |
| Total Price | ₹38,452 |