All filters
This diamond pendant is a tribute to feminine fortitude. This leaf-crafted diamond pendant will not just prettify your look but boost your appeal further. Make your day special with this piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144274 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,538 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹616 |
| Total Price | ₹21,144 |